Filistin bayrağına saldıran yasa dışı Yahudi işgalci tuzaklanmış patlayıcıyla yaralandı

 İşgal altındaki Batı Şeria’da yol kenarına dikilmiş Filistin bayrağını tekmeleyen silahlı yasa dışı Yahudi işgalci, tuzaklanmış patlayıcıyla yaralandı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre, olay işgal altındaki Batı Şeria’da Ramallah yakınlarındaki bir yolda gerçekleşti. Görüntülerde, silahlı yasa dışı Yahudi işgalci bir adamın yol kenarındaki kırsal alana dikilmiş Filistin bayrağına doğru ilerlediği, bayrağı indirmek için tekmelediği sırada tuzaklanmış patlayıcının infilak ettiği görüldü.

İsrail basınına konuşan sağlık ekiplerine göre, bölgedeki yasa dışı Yahudi işgalci yerinde yaşayan adam hafif yaralandı ve hastaneye kaldırılmadan tedavi edildi.

İşgal altında bulunan Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana yasa dışı silahlı Yahudi işgalcilerin Filistinlilere yönelik şiddeti ve bölgedeki olaylarda artış devam ediyor.

Ramallah yakınlarındaki yasa dışı yerleşim yerinde 14 yaşındaki Yahudi işgalci çocuğun 12 Nisan’da kaybolması ve sonrasında ölü bulunmasının ardından silahlı Yahudi yerleşimciler, gruplar halinde 17 Filistin beldesine günlerce baskın düzenlemişti.

Batı Şeria’da İsrail ordusunun korumasında silahlı yasa dışı Yahudi işgalcilerin Filistinlilere artan şiddeti karşısında Avrupa Birliği ve ABD, son günlerde 4 fanatik Yahudi yerleşimci ile 2 derneği yaptırım listesine almıştı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir