Türk ‘kahin’ Alman kadını 1.3 milyon euro dolandırmış

Almanya’da kendisini bir ‘kahin’ olarak tanıtan Serkan Ö.’nün, Münih’te yaşayan bir kadını dolandırdığı belirtildi. Zengin bir girişimcinin eşi olduğu belirtilen kadının, Serkan Ö.’ye 1.3 milyon euro (yaklaşık 45 milyon 204 bin TL) kaptırdığı aktarıldı. ‘Dolandırıcılık’ iddiasıyla açılan davada Serkan Ö.’ye 62 ayrı suçlama yöneltildi. Şüpheli adam, 7 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

‘RİTÜELLER’ GERÇEKLEŞTİRİYORDU

Kendisini ‘kahin’ olarak tanıtan Serkan Ö.’nün, ismi paylaşılmayan kadından 2018 yılından bu yana 1.3 milyon euro aldığı kaydedildi. Kadını kandırmak için ‘ritüeller’ gerçekleştirdiği belirtilen Serkan Ö., Bild’in haberine göre 2011 yılından bu yana insanları kandırarak 5 milyon euro elde etti.

‘ÇALDIĞI PARAYLA TÜRKİYE’DE LÜKS BİR HAYAT SÜRÜYOR’

“Serkan Ö., çaldığı parayla yaşıyor” diye yazan Bild’de, şüphelinin Türkiye’de ‘lüks bir hayat sürdüğü’ iddia edildi. Tekne turları ve tatillerinden görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı belirtildi. Dolandırılan kadının eşi, “Paramızı asla geri alamayacağız” dedi ve “Sadece bizi dolandırmadı üstelik o parayla yatırım da yaptı. Türkiye’de birkça şirketi var” ifadelerini kullandı.

İlk başta tutuksuz yargılanan Serkan Ö.’nün ikinci duruşmaya gelmemesi üzerine hakkında Avrupa genelinde tutuklama emri çıkartıldı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir